Skuteczne pozycjonowanie strony internetowej w skrocie


mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Skuteczne pozycjonowanie strony internetowej w skrocie

Postautor: mariusznowak » 03 gru 2017, 16:29

Posiadanie samej strony internetowej to już obecnie zdecydowanie za mało. Minęły już dawno czasy, kiedy strony internetowe samoistnie się pozycjonowały i uzyskiwały zadowalające wyniki bez nakładu pracy. Obecnie sytuacja bardzo się zmieniła i wypromowanie strony internetowej nawet na dość mało konkurencyjne hasła wymaga sporej wiedzy i nakładu pracy.

Dlaczego tak się dzieję i co się zmieniło na przestrzeni tych lat?

Po pierwsze powiększyła się liczba stron w Internecie. Teraz praktycznie każdy biznes jest oparty o stronę internetową. Nie ma znaczenia, czy jest to lokalny fryzjer czy ogólnopolski producent drzwi. Każda z wymienionych firm posiada stronę internetową, która odzwierciedla jej zakres usług w sieci. Taki postęp wymusił zmiany w algorytmach wyszukiwarek i podejście do promowania strony internetowej. Nie wystarczy już wyłącznie zbudowanie strony internetowej. Jest to dopiero początek. Następnym etapem jest reklamowanie posiadanej strony internetowej. Sposobów reklamy jest kilka. Natomiast najbardziej popularną jest pozycjonowanie strony internetowej w wynikach wyszukiwarki. Polega ona na wybraniu odpowiedniej frazy: strony internetowe Warszawa lub zestawu słów kluczowych, na które strona internetowa powinna być na pierwszych pozycjach w wynikach. Najczęściej strony internetowe są pozycjonowane na więcej niż jedno hasło. Do odpowiedniej promocji strony internetowej należy wybrać ich przynajmniej 5. Dzięki takiemu podejściu, promowane strony internetowe osiągają znacznie wyższe rezultaty w wynikach wyszukiwań.

Następny sposób promocji strony internetowej to marketing szeptany. Polega on na tworzeniu wpisów na różnego rodzaju portalach internetowych. Wpisy te mają zachęcić potencjalnych klientów do odwiedzenia promowanej strony internetowej. Jeśli promowana firma jest producentem lub dystrybutorem unikalnego produktu, można tworzyć wpisy bez linków. W tym wypadku zachęcamy w czasie dyskusji do samodzielnego znalezienia oferowanego przez naszą firmę produktu. Marketing szeptany to raczej uzupełnienie pozycjonowania strony internetowej. Znaczna część osób szuka firm bezpośrednio w wynikach wyszukiwarek.

Trzeci sposób promocji strony internetowej to różnego typu portale społecznościowe. Najpopularniejszy jest FaceBook, który oferuje duże możliwości marketingowe. Szczególnie przydatny dla stron internetowych, które posiadają w swojej ofercie kupowane dobra materialne. Doskonale sprawdzi się do promocji ciuchów czy kosmetyków. Gorzej już będzie z promocją strony internetowej, która oferuje rzadko kupowane usługi.

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości