Sklep z tkaninami dzieciecymi


mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Sklep z tkaninami dzieciecymi

Postautor: mariusznowak » 27 lis 2017, 14:45

Czy sklep, który ma w swojej ofercie tkani dla dzieci to dobry pomysł na interes?

Właśnie ten esej ma wykazać, że każdy biznes odpowiednio zaplanowany może przynieść zysk jego inwestorom. Na samym początku powinno się podkreślić fakt, iż sklep internetowy powinien być dodatkiem do sklepu stacjonarnego, który oferuje zbliżony asortyment. W omawianym przez nas przypadku są to tkaniny dziecięce. Dlatego odradzam opieranie biznesu jedynie o handel w Internecie. Dużo czytelników zada pytanie, dlaczego mam taką opinię na ten temat?

Będę starał się to opisać na przykładzie sklepu internetowego z tkaninami dziecięcymi. Po pierwsze winniśmy określić miesięczne obciążenia, które wiążą się z prowadzeniem takiego sklepu z tkaninami dziecięcymi. Podstawą jest składka ZUS. O ile w pierwszych 2 latach przedsiębiorca może odprowadzać obniżoną składkę ZUS, o tyle nie jest to aż tak ważna pozycja w bilansie zysków i strat. Inaczej już to prezentuje się po okresie 2 lat od założenia firmy. Podstawowa składka ZUS to kwota 1100 zł miesięcznie.

Następny koszt przy prowadzeniu sklepu internetowego z tkaninami dziecięcymi to jego reklama w przeglądarce internetowej. Specjalnie już pominąłem budowę samego sklepu internetowego - jest to jednorazowy koszt i można go pominąć w miesięcznym zestawieniu wydatków naszej firmy. Wracający do reklamy strony w Internecie. Powinno się wybrać słowa kluczowe do pozycjonowania. Przykładowo dla tkaniny dziecięce sklep opłata za miesiąc to rząd od 150 do 220 zł. Takich fraz musimy mieć kilkanaście. Łatwo policzyć, iż za ten sposób promocji sklepu internetowego zapłacimy około 2 tysięcy zł miesięcznie. Do tego dochodzą pozostałe nakłady finansowe związane z reklamą. Należą do nich między innymi marketing na forach, itp. Rezultat pozycjonowania sklepu na hasło: tkaniny dziecięce sklep internetowy nie będzie z dnia na dzień. Tak więc w początkowej fazie powinno się pomyśleć o alternatywnym kanale dystrybucji oferowanych tkanin dziecięcych. Pomocne może być Allegro lub inne platformy aukcyjne. Mimo to wystawienie oferty związane jest dodatkowymi opłatami i to nie małymi. Cena za wystawienie jednego produktu oscyluje w graniach od 1 zł do kilkunastu zł. Wszystko uzależnione jest od zaznaczonych opcji promocji. Więc każdy samodzielnie jest w stanie sobie to policzyć i odpowiedzieć na pytanie czy ma to sens.

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość