Czy to odpowiedni pomysł na serwis internetowy?


mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Czy to odpowiedni pomysł na serwis internetowy?

Postautor: mariusznowak » 19 wrz 2016, 13:29

Dzień dobry. Od pewnego czasu zastanawiam się nad zbudowaniem własnego serwisu WWW. Chcę żeby portal internetowy dawał mi w przyszłości korzyści majątkowe. Poszukuje jakieś dochodowej branży, aby konkurencja nie była za duża. Zastanawiałem się nad czymś tego rodzaju. Nie musi to być akurat ta tematyka, ponieważ jest mi ona obca. Myślałem bardziej o branży motoryzacyjnej. Może strona internetowa, która posiada ogłoszenia mechaników samochodowych z całej Polski. Do końca nie posiadam sprecyzowanej na to koncepcji. Ogólny pomysł to serwis, który zawiera wizytówki firm na których zarabiam za wystawienie ogłoszenia. Czy taki biznes w obecnych czasach ma jeszcze sens?
Wspólne imprezy, imprezy firmowe gdzie zaprasza się także dzieci, to coraz częstsze rozwiązania stosowane przez menadżerów firm. Tego kształtu imprezy firmowe są należycie odbierane przez zaproszonych pracowników. Co więcej, jest to idealny wstęp do wspaniałej integracji firmowej, jakże odmiennej od typowych wyjazdów integracyjnych.

Rzecz jasna powodzenie integracji pracowników zależy od dużej liczby aspektów. Właściwe pomysły i ich realizacja, oszacowanie konkretnego budżetu, umiejętne znalezienie idealnego miejsca i czasu, kiedy wszyscy pracownicy, ich rodziny spotkają się na wspólnej zabawie pod patronatem firmy. Jak to wszystko powinno wyglądać? Jakiego typu korzyści odnoszą zarówno organizujący, jak i zaproszeni?

Niezależnie od wielkości firmy, rodzaju zatrudnienia, zanim pomyśli się o sukcesie integracji poprzez imprezę firmową, należy mieć jasny pogląd tego, jak kształtują się relacje, atmosfera w firmie. Czemu ma to takie znaczenie? Skoro przyjmuje się, iż impreza firmowa może stać się miejscem integracji, nawiązywania silniejszych więzi wśród pracowników, ich rodzinami, nie może być sytuacji, iż relacje między ludzkie są kiepskie. Może to odbić się choćby na frekwencji, jakości zabawy podczas imprezy rodzinnej przygotowanej przez przedsiębiorstwo. Kiedy zaś stosunki między pracownikami są właściwym poziomie, to impreza firmowa dla pracowników wraz z rodzinami okaże się sukcesem, dającym dobry kapitał na przyszłość, gdy mowa o właściwych relacjach międzyludzkich.
Właściwe przygotowanie imprezy firmowej kluczem do udanej integracji.

Organizacja imprez firmowych, pikników firmowych dla pracowników musi bazować przede wszystkim na znakomitym pomyśle i dobrej organizacji. Budżet co prawda ma znaczenie, ale przecież nie każda firma będzie w stanie przygotować wielogodzinne spotkanie z dużą liczbą atrakcji. Dlatego słusznie jest zbadać potrzeby pracowników, znać liczbę dzieci, w jakim wieku będą się znajdowały. Poprzez to łatwiej jest przygotować atrakcje na imprezie firmowej dla rodzin, efektywnie rozpisać budżet. Kluczem do sukcesu to zapewnienie rozrywek, które zainteresują wszystkich.

Kardynalnym błędem jest kompletnie nieumiejętne przygotowanie się do preferencji zaproszonych gości. Zaplanowanie atrakcji, z których nikt nie będzie korzystał. Przygotowanie programu, który nie angażuje uczestników, zamiast integracji, ciekawej zabawy, narzuca zażenowanie, chęć opuszczenia miejsca pikniku, imprezy firmowej. Rozczarowanie pracowników, a szczególnie ich dzieci w żaden sposób nie wpłynie na integrację.

Coraz częściej pracownicy nie wykazują najmniejszej chęci, aby wyruszać na spotkanie firmowe, integrację, pozostawiając rodziny w domach. Dlatego, szczególnie tam, gdzie duża liczba pracowników to osoby z rodzinami, niezbędnym staje się proponowanie imprez firmowych z rodzinami, których jedną z głównych korzyści będzie integracja.

Właściwa https://straz-wschowa.pl/2022/09/28/nie-wiesz-co-kupic-zobacz-kupon-upominkowy-dla-fizjoterapeuty-najodpowiedniejszy-upominek-dla-specjalisty/ to klucz do rodzinnej zabawy Spotkania rodzin pracowników w ramach imprezy firmowej, to także sposobność pokazania bliskim życia zawodowego, poznania ludzi, z którymi na co dzień pracujemy w firmie, a także przełożonych. Odpowiednio nawiązane kontakty, nowe relacje na pewno przyczyniają się nie tylko do prawidłowej integracji, ale również choćby do dobrej atmosfery w samym miejscu pracy.

podobne tematy:

maxkolonko
Posty: 7
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:44

Czy to właściwy pomysł na serwis internetowy?

Postautor: maxkolonko » 19 wrz 2016, 14:00

Witaj. Z tego co piszesz to nie masz pomysłu na interes w Internecie i pragniesz wykonać klon działających już rozwiązań, lub co gorsza szukasz gotowego rozwiązania na interes. Nie tędy droga kolego. Jeżeli myślisz na poważnie o portalu ogłoszeniowym to po na wstępie musisz zrobić dobry biznesplan działania. Wyślij wiadomość do 10 agencji interaktywnych i powiedz co chcesz stworzyć. Wtedy dostaniesz szacunkowy kosztorys takiego serwisu WWW. Następnie dowiedz się się o możliwości i koszty jego promocji w wyszukiwarce. posiadają te dane posiadasz już rozeznanie o kosztach jakie musisz ponieść w pierwszym roku działalności. Przez ten okres twój serwis internetowy nie będzie przynosił żadnych zysków. Tak, więc musisz się przygotować na jego dofinansowanie. Nie ma tu znaczenia czy będzie to transport medyczny osób chorych czy serwis dla adwokatów. Nikt nie zapłaci za promocję firmy na nowo powstałym serwisie internetowym. Tak to kształtuje się w praktyce.

podobne tematy:


Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości